sobota, 19 kwietnia 2014

Alfabetyczny spis myśli spontanicznych na temat diet coachingu

A jak A jak się nie uda?
To pierwsza myśl, jaka rodzi się w głowie zanim zaczniemy działać, zanim postawimy pierwszy krok w drodze do celu. Po co się wysilać, skoro na pewno coś pójdzie nie tak. Lęk przed porażką, ośmieszeniem, brakiem wytrwałości jest demotywujący i paraliżujący. Nie da się w życiu uniknąć rozczarowań i porażek - to nieodzowna część naszego życia. Nie należy zniechęcać się, a wyciągać naukę na przyszłość. Porażki uczą nas pokory, jak to zrobić inaczej, lepiej, zauważyć, co poszło nie tak. Dzięki tym obserwacjom stajemy się bogatsi w doświadczenia i wiedzę o sobie. Anthony Robbins, autor książek o motywacji stwierdził, że: W życiu wielu ludzi wie, co robić, ale mało ludzi robi to, co wie… Nie wystarczy tylko wiedzieć! Musisz podjąć działanie! Czasem obawiamy się sukcesu, ponieważ oczekiwania następnym razem mogą być większe, albo obawiamy się zobowiązań, może nas także blokować przekonanie, że nie można przewidzieć przyszłości, więc po co próbować... Co zrobić w takiej sytuacji, kiedy przytłaczają cię takie myśli i odbierają chęć działania? Na początek, zanim podejmiesz decyzję o zrzuceniu na wadze (np. od jutra nie jem kolacji), zachęcam do zrobienia tzw. rachunku sumienia z ołówkiem i kartką papieru:
  • zapisz wszystkie myśli, jakie przychodzą ci do głowy na temat dotychczasowego stylu życia i sposobu odżywiania, zapisz co już wiesz na ten temat, analiza ma ci posłużyć określeniu mocnych stron twojego odżywiania oraz obszarów, które wymagają ulepszenia lub zmiany,
  • określ cel, który zamierzasz zrealizować, zastanów się co konkretnie chcesz osiągnąć, jak bardzo jest dla ciebie ważny, co się stanie jak go osiągniesz, co stanie się, jeżeli go nie osiągniesz, na kogo również ten cel wpłynie, czy jest to cel, który możesz osiągnąć, dlaczego jest dla ciebie taki ważny, do kiedy chcesz go osiągnąć, kiedy zaczniesz.
  • zaplanuj pierwsze działanie.
Co­kol­wiek za­mie­rzasz zro­bić, o czym­kolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię. (J. W. Goethe)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz